K
O
N
K
U
R
S
Opinie klientów Facebook YouTube Twitter

Sufity napinane - robimy to lepiej niż inni

Pomoc

► W jaki sposób należy przygotować  pomieszczenie 
    do instalacji sufitów napinanych?

 Nie ma potrzeby, aby specjalnie przygotowywać pomieszczenie do montażu sufitu napinanego. Musi być zapewniona poprawność  montażu elementów  wykończeniowych  na głównym stropie (przewody elektryczne i medialne). Jeżeli występują   pęknięcia stropu głównego - należy zniwelować je używając mieszaniny gipsu, szpachli lub pianki. Nie ma potrzeby demontażu istniejącego wykończenia sufitu .

 Meble wystarczy odsunąć od ściany, (co najmniej 1m) i zabezpieczyć. Po instalacji zostaje  minimalna ilość odpadów budowlanych, które po zakończeniu pracy posprzątają nasi pracownicy. Urządzenia grzewcze używane przy montażu sufitu mają działanie skierowane i nie mogą uszkodzić mebli.

 Zaleca się aby rośliny doniczkowe i żywność  przenieść do innego pomieszczenia.

► Malowanie ścian lub położenie tapet powinno wykonać się, przed czy po instalacji sufitów napinanych?

 Instalacja sufitu napinanego może odbywać się na każdym etapie remontu. Nawet, jeżeli  mieszkanie jest całkowicie odnowione, proces montażu sufitów napinanych nie uszkodzi istniejącego wykończenia.

 

Jednak w przypadku, kiedy ściany nie są pomalowane i nie ma położonych tapet zaleca się wykonanie sufitu po ukończeniu robót  ściennych.  

 

Nasza firma praktykuje montaż sufitów napinanych w dwóch etapach:


Etap 1. Początkowy etap remontu.
Wykonanie prac związane z instalacją profili i wzorów( kształtów) wbudowanych;


Etap 2. Po zakończeniu prac wykończeniowych - klejeniu tapet lub malowaniu ścian.
Wykonanie naciągnięcia folii, instalowanie urządzeń. Finalne wykonanie sufitu szybko i  czysto - nie ma hałasu, kurzu i brudu!

► Jakie lampy mogą być zainstalowane na suficie napinanym, a jakie nie?

 Na sufitach można zainstalować dowolny rodzaj świateł: żarówka, halogen i oświetlenie energooszczędne, ale trzeba przestrzegać ograniczeń dotyczących mocy źródła światła  i jego konfiguracji. Zalecamy ograniczenie mocy źródła światła:  do 35 Watt dla żarówki halogenowej i do 40 Watt - dla pozostałych źródeł światła. Nie ma natomiast ograniczeń w mocy lamp energooszczędnych , gdyż emitowane ciepło nie przekracza  temperatury  60 ° C.

 

 Technologia instalacji halogenów zapewnia  instalację specjalnego plastikowego kółka, które pochłania ciepło  i zapobiega topieniu się folii. Co do żyrandola, wskazane jest, aby jego sterowanie odbywało się w dół lub na boki.

 

 Jeśli źródło światła żyrandola (z zastosowaniem żarówki) skierowane jest ku górze, odległość między nim  a sufitem powinna wynosić, co najmniej 10-15 cm.

 

► Czy bezpieczne jest zastosowanie sufitu napinanego w pokoju dziecięcym ?

 Sufity napinane są bezpieczne i nie emitują żadnych szkodliwych substancji do środowiska. Wszystkie materiały użyte do wykonania mają certyfikaty zgodności z normami ochrony środowiska, sanitarnymi, epidemiologicznymi oraz normami bezpieczeństwa pożarowego.

 

 Nie ma nic jednak bardziej efektownego jak montaż w pokoju   dziecięcym sufitu napinanego z nadrukowanym własnym obrazem, rysunkiem lub  zdjęciem do wyboru.

 

► Co się stanie, jeśli pokój w którym zamontowany jest sufit napinany
    zostanie zalany wodą  np. przez  sąsiada ?

 Sufit napinany zabezpieczy pomieszczenie przed uszkodzeniem mebli oraz podłogi a tym samym przed wysokimi  stratami. Sufit napinany wytrzymuje objętość wody  przekraczającą nawet 100 litrów na metr kwadratowy. Instalacja sufitu napinanego zapewnia znaczącą ochronę mebli przed uszkodzeniem spowodowanym cieknącą  wodę. W celu  usunięcia  wody z folii, prosimy o kontakt z naszymi  fachowcami. Za pomocą   specjalnego sprzętu, przez delikatnie wygiętą krawędź sufitu napinanego wypompują  wodę, oczyszczą  i przywrócą oryginalny   kształt sufitu. Po powodzi nie będzie żadnych przykrych wspomnień.   W większości przypadków, prace związane z usunięciem skutków takiej awarii trwają około 1 godziny.

 

► Jak dbać o sufit napinany?

 Sufit napinany jest prawie bezobsługowy. Przy zalecanym użytkowaniu, nie potrzebuje on żadnych napraw w ciągu kilku dziesięcioleci. Zanieczyszczenia wystarczy przetrzeć szmatką zwilżoną wodą z mydłem lub specjalnym środkiem czyszczącym do sufitów napinanych "NAREW STYL", który można nabyć w naszej firmie. Należy zauważyć, że sufit posiada  właściwości odpychające kurz co znacznie  oszczędza nasz czas .

 

 W rzeczywistości sufit napinany nie wymaga żadnych specjalnych warunków w trakcie eksploatacji.  Idealna temperatura powietrza to: od 0 ºC do +60 ºC. Zakres ten jest wystarczający nawet dla najbardziej ekstremalnych sytuacji pogodowych i związanych z domowym ogrzewaniem. Jednakże, sufity napinane bez szwu DESCOR i CERUTTI nie zmieniają swoich właściwości zarówno w niskich temperaturach - od -30 ºC jak i w temperaturach wysokich - do +80 ºC (!), tj. mogą być zainstalowane  w nieogrzewanych pomieszczeniach lub w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze.

 

 Poziom wilgotności w pomieszczeniu nie jest żadnym ograniczeniem dla sufitów napinanych. Materiał, z którego jest wykonana folia nie wchłania wilgoci i zapobiega  kondensacji pary wodnej, a tym samym nie ulegnie zniszczeniu pod ich wpływem.

 

Osiadanie nowego budynku, niebezpieczne  sejsmicznie strefy i inne kłopoty związane z „pracą  gruntu”, nie są przeszkodą w montażu  sufitów napinanych. Elastyczność i wytrzymałość folii daje możliwość idealnego dostosowywania się  do wszystkich warunków.

 

► Czy są jakieś ograniczenia dotyczące kształtowania sufitów napinanych ?

 Aktualnie nie ma takich ograniczeń. Konfiguracja sufitów napinanych może być wielopoziomowa, o powierzchniach spadzistych , prostych, lub zakrzywionych. Kształtowanie powierzchni wykonuje sią za pomocą  specjalnego aluminiowego stelaża, który następnie jest obciągnięty folią. Szczególnie imponujący wygląd mają złożone konstrukcje  lub konstrukcje  z transparentną powłoką i oświetleniem wewnętrznym, w którym  można zaprogramować zmianę koloru podświetlenia.

 

► Jaką gwarancję dla produktu zapewnia firma?

 Dajemy gwarancję 15 lat na folię sufitów napinanych i spoin oraz 3 lata dla wszystkich rodzajów prac montażowych . Gwarancja ważna jest od momentu podpisania protokółu wykonanych robót.


Gwarancja zgodnie z zasadami funkcjonowania sufitów napinanych obejmuje:


• zachowanie oryginalnego koloru (łącznie z zachowaniem koloru i odcienia  pod wpływem działania promieni słonecznych);
• brak ugięcia stropu;
• pęknięcia w szwach i zmarszczki folii;
• możliwość zwiększenia szczeliny  między profilem montażowym a ścianą.

 

► Istnieje przekonanie, że sufity napinane  nie oddychają.

Folie PCV sufitowe, jak również tapety zmywalne, plastikowe okna, drewniane podłogi lakierowane, betonowe panele i markowe, solidne sufity gipsowe nie przepuszczają powietrza. Tymczasem jakość materiałów, które wykorzystuje firma NAREW STYL w produkcji sufitów napinanych potwierdzona jest certyfikatem producenta.
 W razie potrzeby na życzenie klienta lub w związku z techniczną koniecznością można zainstalować specjalne kratki wentylacyjne, które nie są widoczne albo za pomocą specjalnego profilu utworzyć dodatkową wentylację przestrzeni ponad sufitem.

 

► Jaki jest termin montażu sufitów napinanych?

 Montaż sufitów napinanych wykonuje się szybko i w dogodnym dla klienta czasie. Zazwyczaj brygada montażowa jest  w stanie zainstalować w ciągu jednego dnia roboczego do 80 m2 sufitu napinanego NAREW STYL.
W wielu przypadkach, gdy nasz klient wymaga pilnej instalacji sufitów napinanych, czas realizacji  zamówienia zajmie 1-2 dni od momentu złożenia zamówienia.

► Ile kosztuje sufit napinany?

Na koszt sufitu napinanego mają wpływ  różne czynniki :


• faktura i szerokość folii;
• rozmiar i kształt sufitu;
• liczba kątów i krzywizn w pomieszczeniu;
•  oświetlenie, wentylacja, itp.